Jazda konna

Jazda konna

„Jeździectwo nie jest sportem, tylko pasją. Jeśli nie podzielasz tej pasji, nie poznasz sportu, tym samym tracisz swój czas.”

   Może zanim przejdziemy do suchych faktów oferty jazdy jako jazdy powiem wam kochani, że nie istnieje na świecie nic co można porównać z jazdą na koniu. W czasach, których przyszło nam żyć koń odszedł w zapomnienie, kolejny przyjaciel wyparty przez postęp. Dziś możemy podbijać świat, robimy to co było jeszcze parę lat temu nie osiągalne: latamy samolotami, pędzimy super szybkimi samochodami dzięki czemu  przemieszczamy się szybko i skutecznie.... Im szybciej się to odbywa tym rzadziej dostrzegamy świat wokół nas. Często nie patrzymy do góry, już nie widzimy gwiazd.
   Mówi się, że koń jest żywą istotą, nie maszyną i jest tylko tak dobry jak jego jeździec, tu nie ma ABS, sytemu kontroli trakcji i innych bajerów.
Tu żeby jechać musisz myśleć i czuć konia pod sobą. Gdy jesteś w siodle, koń czuje jeśli jesteś spięty on również będzie, jest najlepszym barometrem twojego stanu ducha, właśnie tworzysz jedność z inną żywą istotą. Reasumując można kupić samochód by zobaczyć co potrafi zrobić człowiek, ale trzeba dosiąść konia by ujrzeć dzieło Boga.

   I tą krótką zapowiedzią co Was czeka, zapraszam na zajęcia pod okiem doświadczonej kadry instruktorskiej , zarówno w jeździe rekreacyjnej jak i sportowej, wspartej metodami naturalnymi.